BREAKING
Crni dani za Bungie: Marathon gubi utrku s vremenom, stižu novi otkazi

Crni dani za Bungie: Marathon gubi utrku s vremenom, stižu novi otkazi

Naslovnica / Novosti / Crni dani za Bungie: Marathon gubi utrku s vremenom, stižu novi otkazi

Marathon čeka neizvjesna sudbina, Sony dijeli otkaze u Bungieu.

Fenomen Fortnitea je zamazao oči nekim studijima da je lako replicirati ono što su postigli, a to je održavati kontinuirano visoki broj igrača koji će se vraćati iz dana u dan i to godinama. Negdje tamo u doba Covida su drugi došli na ideju da oni mogu još bolje nego li Epic Games i krenuli su trošiti puste milijune kako bi što prije plasirali live service igre. Mnogo ih je prošlo veoma neslavno. Kakva sudbina će zateći Marathon? Novi "hit" iz Bungiea, slavnog studija koji stoji iza naslova Halo i Destiny. Trenutačno mu sudbina ne izgleda najbolje jer uz to što je izgubio većinu igrača od kada je izašao, Sony je sada odlučio podijeliti otkaze skoro cijelom timu.

U službenom emailu kojem su poslali interno, Hermen Hulst, izvršni direktor Sonyjeve grupe za gaming studije se obratio:

Donijeli smo odluku o smanjenju radne snage u Bungieju, što će pogoditi značajan broj zaposlenika, uključujući većinu Destiny tima i neke članove Marathon tima. Redukcije se također provode i u timovima unutar SIE-a (Sony Interactive Entertainment) koji podržavaju Bungiejeve operacije. Svi pogođeni ovim otkazima u Bungieju i SIE-u bit će obaviješteni tijekom današnjeg dana.

Bungie se također obratio fanovima, više manje potvrdili sve što je Sony priopćio.

Ranije smo pisali koje su to želje igrača i sada kad su veliki naslovi strmoglavi pali možda dođemo do onoga što će igrači igrati, a proizvođači i studiji razumjeti da ne može sve biti live service hit. S druge strane je tu i problem neodrživosti igara, plaće developera su previsoke i ostali troškovi nisu ništa bolji i dobijemo jedan veliki začarani krug zašto je tržište trenutačno takvo kakvo je.

Autori