BREAKING
01KW1XNX5EEQ9T2289J7J2B07T

Resident Evil slavi 30 godina velikom orkestralnom turnejom

Naslovnica / Novosti / Resident Evil slavi 30 godina velikom orkestralnom turnejom

Glazba iz legendarnog horor serijala dobiva posebno koncertno izdanje u europskim dvoranama.

Capcomov horor klasik Resident Evil iduće godine obilježava 30. godišnjicu, a povodom toga najavljena je koncertna turneja Resident Evil 30th Anniversary Concerts - Symphony of Legacy. Riječ je o orkestralnom događaju koji će kroz posebno aranžirane izvedbe obuhvatiti glazbu iz cijelog serijala, od prvih nastavaka do novijih igara. Organizatori najavljuju atmosferu koja bi fanovima trebala omogućiti da poznate trenutke iz Resident Evila ponovno dožive u koncertnoj dvorani, ali ovaj put kroz izvedbu uživo.

Za sada su potvrđeni europski termini u Düsseldorfu 25. kolovoza, Pragu 1. prosinca, Parizu 6. prosinca, Londonu 7. prosinca i Beču 15. prosinca 2026. godine, a svi koncerti počinju u 20:00 sati. Najbliži termin publici iz Hrvatske bit će onaj u Beču, u dvorani Wiener Stadthalle / Halle F. Organizatori napominju kako se datumi i lokacije mogu promijeniti, dok bi dodatni gradovi i informacije o ulaznicama mogli biti objavljeni naknadno. Koncerti su licencirani od strane Capcoma, a produkciju potpisuje Sony Music Solutions.

Autori